• Siria dhe fotot dramatike të masakrave

    Një rrëfim rrëngjethës nga shqiptari që realizoi fotografitë e luftës në Siri. Vedat Xhymshiti tregon për publikimin e fotografive të tij në mediet prestigjioze dhe për këngën e re të Ellie Goullding, ku do të shfaqen fotot e tij. nga Luela Myftari, për gazetën Shekulli.com.al -Ndërsa rrezikon jetën në...
  • Unë në emisionin ‘RADAR’ të Radio Dukagjinit në Prishtinë

    Të nderuar lexues dhe dëgjues (nëse do ta dëgjoni emisionin), të Martën (sot), kam qenë i ftuar në emisionin ‘RADAR’ të Radio Dukagjinit, i cili emission drejtohet nga Edita Muhaxhiri, në të cilin kemi bashkëbiseduar për lirinë e medias në Kosovë (Lexo...
  • ERDHI BORA – NUK E LA NASGJA

    Isha ne “White bar” Ku gjithçka eshte e bardhe dhe gjelber Ku ta kujton boren. Sapo dalim me Shkodranin, Fiten e Vudin Qeshjet s’ndalen Shkrepet aparati Rregullohet balanci ngjyrat shpejtesia rrap-tap Kapet imazhi i qytetit te bardhe Ne hunde e floke secila fluske ulet sikur te dajte Bejme topa bore...